1403 www.ananda-cr.cz/rekni_ano_zivotu-11-39-1.html - 21. 7. 2017 - 15:37:15

Archív stránky:

www.ananda-cr.cz/rekni_ano_zivotu-11-39-1.html ze dne: 21. 7. 2017 - 15:37:15

Zpět na úvodní stranu - aktuální novinky 2017


 

Řekni ANO životu

Sekce:   Home >> Novinky >> Dotek světla a radosti >> Řekni ANO životu


Řekni ANO životu!

Hnutí Ananda komunit se zrodilo v obývacím pokoji Svámí Krijánandy v  jeho malém bytě v San Francisku.

Po večerech cestoval a vyučoval na různých místech, ale každý čtvrtek večer měl satsang ve svém obývacím pokoji. Deset až dvacet pravidelných účastníků tvořilo jádro toho, co se časem přeměnilo v celosvětové hnutí. Pár měsíců po tom, co jsem začal docházet na tyto satsangy v roce 1967, Svámí nabídl každému příležitost připojit se k jeho ranním  meditacím. Jeden či dva týdny přišla hrstka lidí. Pak se postupně počet účastníků snižoval až nakonec jsme byli jenom dva. Nakonec ukončil meditace, ale já už jsem byl chycený na „háček“, stal jsem se jeho pomocníkem a byl jsem rozhodnut se zúčastnit duchovního života. Nikdy jsem nepochopil proč více lidí nevyužilo tuto příležitost.

Snad nejdůležitějším prvkem na duchovní cestě je přijmout příležitosti, které nám Bůh nabízí. Tak životně důležité to je, že Svámí své první album písní nazval 'Řekni ANO životu!' Proč by mělo být vyřčení ANO tak důležité? Je mnoho důvodů, ale zde je několik nejvýznamnějších v mém životě:

*  Když  řeknu „ANO“, cítím se víc energický a plný radosti a zdá se, že všechno jde lépe. Jak bych mohl udělat jeden jediný krok vpřed bez ochoty?

*  Když řeknu „ANO“, cítím, že se rozšiřuji, ale když se začnu uzavírat, snadno se zamotám do kritických myšlenek a negativních emocí. *  Bůh nám otvírá dveře každý den - sleduj pozorně dnešek a uvidíš, že je to pravda. Jen když projdeš prvními dveřmi, otevřou se další. Nakonec se vynoří celá cesta. Dokud plynu s proudem, cítím, že mé kroky jsou řízeny.

* Když řeknu „ANO“ vnitřnímu pobízení mého gurua, prohlubuje to mé spojení.

* Nechtěné „ANO“ je jako „NE“ v přestrojení.

* Když řeknu "NE", neznamená to, že se zavírají dveře, jako spíše to, že jsem nedokázal vidět žádné volby a mám neurčitý pocit, že by tu mělo být něco jiného.

Někdy se stáhnu ze strachu, že když řeknu "ano," budu přemožen emocemi. Ve skutečnosti se to stane zřídkakdy. Pozitivní přístupy přinášejí více energie a potom se zdá, že mé dny jsou snadnější a veselejší. Mentální odpor je to, co způsobí, že se cítím přemožený. Vcelku jsem zjistil, že je lepší obvykle přijmout to co přijde a nechat Božskou Matku, aby se postarala o detaily.

* vyslovením „ANO malým příležitostem se připravuji pro důležité věci - věci, které určují směr mé budoucnosti. Je pravděpodobné, že můj život by šel odlišným směrem, méně expandujícím, kdybych tehdy nechodil na čtvrteční satsangy a ranní meditace se Svámím Krijánandou.

* Ne vždy jsem ochotný odpovědět si kladně. Ale dokud dělám vše jak nejlépe umím v určité chvíli, věřím, že Bůh požehná mé upřímnosti. Dokud Ho v hloubi mého srdce budu hledat, podá mi Svoji ruku aby mi pomohl.

Když vás Bůh žádá o cokoliv, nejlepší radu, kterou vám mohu nabídnout je ozvěna slov  sestry Gyanamaty, nejpokročilejší ženské žačky Paramhansa Jóganandy, která řekla : "Řekni ANO a mysli to doopravdy!"

V radosti Jyotish

Zpět

 

Dárek pro strejdu     -     Dárky pro muže k 40     -     Dárek pro maminku     -     Fotbalové dresy     -     Dárek pro dědečka     -